Mille Medica Sp. z o.o.
ul. Lanciego 13 lok. 4 i 5
02-792 Warszawa
tel. (22) 408-01-10


 • Badania endoskopowe

  Fiberoskopia jest najnowocześniejszym badaniem górnych dróg oddechowych. Podczas badania bardzo cienkim i delikatnym endoskopem ogląda się nos, nosogardło, gardło i krtań. Możliwe jest także badanie tchawicy.  Najnowsze fiberoskopy wyposażone są w kamerę dzięki czemu obraz badanych narządów widoczny jest na monitorze i może być nagrywany. Lekarz może w trakcie badania pokazać pacjentowi przyczynę jego dolegliwości.

  Co oceniamy podczas badania

  Podczas badania nosa możliwa jest ocena jego drożności. Pacjent widzi w jakim stopniu skrzywiona jest jego przegroda nosa, czy w nosie znajdują się polipy.  Badanie nosogardła jest najczęściej wykonywane u dzieci w celu zbadania trzeciego migdałka.

  Dzięki fiberoskopii bardzo precyzyjnie można zbadać gardło i krtań. Widoczne są wszelkie zmiany które mogą być niezauważone podczas zwykłego badania laryngologicznego. Badanie fiberoskopowe powinno być wykonywane u bardzo wielu pacjentów. Nie dzieje się tak przede wszystkim z powodu braku tego typu sprzętu w przychodniach i w szpitalach Wskazania do wykonania fiberoskopii:
  • ocena wielkości trzeciego migdałka u dzieci (zamiast wykonywania prześwietlenia),
  • brak możliwości pełnej, wiarygodnej oceny pacjenta w zwykłym badaniu laryngologicznym,
  • podejrzenie procesu nowotworowego, przede wszystkim w trudnych do oceny lokalizacjach,
  • kontrola po leczeniu pacjentów z chorobą nowotworową,
  • pacjenci z nietypowymi dolegliwościami, jak uczucie ciała obcego, zaburzenia połykania, uczucie przeszkody, przewlekłe dolegliwości bólowe w obrębie gardła
  Wraz z opisem badania Pacjent otrzymuje płytę DVD z nagranym badaniem. Dzięki temu badanie może być przekazane lekarzowi prowadzącemu w innym Ośrodku, lub porównane z badaniami poprzednimi czy kolejnymi.

Millemedica © 2010